Červen 2012

Blog se stěhuje!!!

13. června 2012 v 19:30 | Emily.L |  Novinky
Nu ano, i u mě došlo na chvíli, kdy mi začal být blog.cz prostě malý. Spousta funkcí tu je nedostačujících, ovládání komplikované, člověk aby milionkrát kliknul, než se někam dostane... Neberte mě špatně, blog.cz mi dobře sloužil přes 6 let, nicméně... je čas na změnu. Od včerejška tudíž najdete blog na nové doméně. Nemějte strach, všechny (a myslím tím OPRAVDU VŠECHNY) články jsou přestěhovány i s datem, ve kterém byly uveřejněny zde. Věřím, že blog budete následovat na novou doménu, která je podle mého přehlednější a lepší jak pro mě, tak pro vás

Blog najdete zde:

Bylo nebylo (4)

13. června 2012 v 9:00 | Emily.L |  Bylo nebylo

Meme z dílny Kath, původně čtvrteční, se u mě na blogu bude objevovat každou středu.

O co jde?
Vezmi knihu, kterou právě čteš, a napiš první větu.


Kniha: Erilian, město čarodějů
Autor: Tereza Janišová,,...tisíc sedm set sedmdesát čtyři, tisíc sedm set sedmdesát pět, sedmdesát šest... Poběž, honem! Už jsme skoro nahoře."

Teaser Tuesday (5)

12. června 2012 v 9:00 | Emily.L |  Teaser Tuesday
Úterní meme pořádané Should Be Reading. O co jde?

- Popadni knihu, kterou momentálně čteš, otevři ji na náhodné straně a vypiš dvě teaserové věty odkudkoliv z této stránky. NEZAHRNUJ SPOILERY!! (neprozdraď nic důležitého z příběhu).
- Sdílej knihu i autora, aby si mohli ostatní účastníci TT přidat knihu do své to-read záložky.


,,Moje nadání rozhodně pořád sílí."

...

Probudila se uprostřed noci ve zmatku, přesvědčená, že Po odešel a ona zůstala sama.

Víte, jak dlouho trvá vzít hobity do Isengardu? 10 hodin!

11. června 2012 v 8:06 | Emily.L |  Moje žvásty
Tedy alespoň pokud se dáte na desetihodinové vymývárny mozku tak jako já a Niklaus. Včera se to v Knižním kecálku trochu zvrhlo, a tak na nějakou dobu konverzace sestávala pouze z posílání si odkazů na desetihodinová videa jako je Nyan cat, Amazing Horse, Leva´s polka, Tetris a nakonec i Taking the Hobbits to Isengard. Musím říct, že poslední zmíněná skladba je snesitelnější než ty ostatní, já sama jsem ji vydržela poslouchat něco přes hodinu a jistě bych to vydržela i déle, kdybych se nechystala do postele.
V téhle zprávě jsem vám však nechtěla jen říct, že se úspěšně pokouším o sebedestrukci, ale informovat vás o pár podstatných novinkách:
Tak především, v rámci letní giveaway Vítejte prázdniny, kterou pořádá Rodaw k Knihánkova, a do které jsem se také zapojila, můžete již dnes odpoledne čekat informující článek (ačkoliv soutěž samotná začíná až za devět dní).
Blog se bude stěhovat! Ano, je to tak, přestupuji na blogspot. Blog.cz nějak přestal stačit mým požadavkým ať už se jedná o aplikace nebo HTML kódy, které tu jsou nedostačující. Všichni tvrdí, jak je blogspot na obsluhu jednodušší. Inu mně to zatím tak nepřijde, teprve se učím, ale mám v plánu blog již na začátku prázdnin přestěhovat, tudíž doufám, že se nezlobíte a budete Knižní koutek na novou adresu následovat.
Nuž a to je asi všechno. Tento týden mám ještě v plánu uveřejnit recenze na všechny tři díly The Hunger Games (a řeknu vám, to si tedy máknu), pokud půjde vše podle plánu, pak se recenze na první díl dočkáte už někdy dnes k večeru
A jinak, jaký jste měli víkend?
.

TOP TÝDNE (5): Největší potvory

11. června 2012 v 8:00 | Emily.L |  Top týdne

Toto pondělní meme má na svědomí Luu. Cílem je uveřejnit topku něčeho, co souvisí s knihami.
Jak už jsem zmínila v minulém příspěvku do tohoto meme, začala jsem poněkud později než většina blogerů, tudíž jsem pozadu.
Týden se s týdnem sešel a máme tady další TOPku, tentokrát na téma Největší potvory.
PS: Opět upozorňuji, že čísla jsou pouze pro orientaci a neznačí pořadí.


1. Prezidentka Coinová (The Hunger Games - Síla Vzdoru)
Mrcha jak se patří! U knihy jsem se vztekala a kdybych měla tu možnost, zašktrila bych ji vlastníma rukama. Když ji Katniss konečně zastřelila, jásala jsem radostí. To ti patří, ty potvoro!
2. Dolores Umbridge (Harry Potter)
Tak tahle ženská mi pila krev kdykoliv se objevila na scéně. Už jenom ty růžové kostýmky a kočky, brr...

3. María de Silva (Mediátor)
Tahle holka prostě musela dostat to, co chtěla, a bylo jí jedno, jak toho dosáhne. Jak nakonec skončila, si zasloužila, já bych ji ale ještě aspoň hodinu vláčela po zemi za vlasy, grr!


4. Taša Ozera (Vampýrská akademie)
Jaks mohla, Tašo?! A já ti tak věřila... Bezesporu ta největší mrcha. Nejen že podvádí a lže, ona i klame své přátele, podráží je a zabíjí!

5. Alison DiLaurentis (Roztomilé malé lhářky)
Tedy řeknu vám, Alison bych za kamarádku mít nechtěla... Nejen že vám bude neustále srážet sebevědomí, ale žádné vaše tajemství u ní není v bezpečí...


6. Avery (Vampýrská akademie)
Kamarádka, pro kterou by každý zabíjel, co? Nebo možná kamarádka, která zabije vás. Mrcha jedna, nevycválaná, drzá!7. Katherine (Upíří deníky)
Tahle holka je tak trochu mimo. Někdo by jí měl vysvětlit, že svést dva bratry a pak je proměnit v upíry, aby s nimi mohla být až do skonání světa, je sice hezký plán, ve výsledku ale fungovat nebude.

8. Bellatrix LeStrange (Harry Potter)
Ona není jen potvora, ona je šílená potvora! Tedy řeknu vám, že té bych se do rukou dostat nechtěla... Ale musím říct, že ve filmu ji v podání geniální Heleny Bonham Carter miluju.
9. Hledačka (Hostitel)
Stačilo jediné slovo, co vypustila z pusy, abych začala vzteky skřípat zuby. Copak proboha nemohla nechat Wandu/Melanii na pokoji?!
10. Královna Jadis (Letopisy Narnie)
Schovává se za pěknou tvářičku a cukrátka a přitom to není nic jiného než krutá a chladnokrevná mrcha. A jde z ní opravdu strach.

K čemu oheň, když postačí voda?

9. června 2012 v 17:57 | Emily.L |  Zaujalo mě
Na tuhle sadu fotek jsem narazila už opravdu velmi, velmi dávno (zveřejněné byly už na mém starém blogu, tudíž tomu musí být dobrých 5 let), ale fascinují mě doteď. Vždyť posuďte sami...


Howlův putující zámek - sada

9. června 2012 v 16:53 | Emily.L |  FanArts
Víte, opravdu zbožňuju tuhle knihu, i její filmovou verzi (nejen protože jsem velký fanoušek Miazakiho filmů). Film mám doma a troufám si říct, že jej znám prakticky nazpaměť. Knihu jsem četla v angličtině (nu ano, myslím, že to je můj největší životní úspěch doposud, opravdu jsem si mákla), ale nevychutnala jsem si příběh tak, jak jsem chtěla. Přece jen číst v rodném jazyce je něco jiného, než zakaždým neznámým slovíčkem listovat ve slovníku. Proto jsem byla tak nadšená zprávou, že se chystá i její české vydání. Samozřejmě jej mám doma, v létě si budu dávat re-reading a tudíž se můžete těšit na recenzi. Prozatím tu pro vás mám pár fanArtů


Temné vize: Posedlost - Hodnocení

9. června 2012 v 16:00 | Emily.L
Kniha: Temné vize: Posedlost
Autorka: L. J. Smith
Mé hodnocení: 8/10

Ke knize nemůžu přisoudit jinou píseň než Boulevard of Broken Dreams od Green Day. Líbí se mi hudba i text, o kterých se nebojím říct, že zapadají do kontextu celé knihy. Myslím, že odteď pokaždé, když uslyším tuhle skladbu, vzpomenu si na pětici teenagerů, co ovládají paranormální schopnosti a cestují napříč státy s cílem najít bílý dům u moře, kde by snad mohli být v bezpečí. A samozřejmě si taky vzpomenu na scény Kaitlyn-Gabriel. Na Gabriela hlavně


My shadow's the only one that walks beside me
My shallow heart's the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
'Til then I walk alone
.

Temné vize: Odhalení - Hodnocení

9. června 2012 v 15:29 | Emily.L


Kniha:
Temné vize - Odhalení
Autorka: L. J. Smith
Mé hodnocení: 6.5/10
Někdy tak úplně nechápu výběr písní pro knihu, kterou zrovna čtu. K akci si pustím romantickou baladu a k romantické scéně zase pořádný rock. Myslím ale, že zrovna k téhle knize jsem se alespoň trochu strefila, mám ze sebe radost Pokud jste četli mou recenzi, pak víte, že se kniha s ničím nepárala, měla spád a na posledních pár stránkách byla narvaná akcí až k prasknutí. No a když se řekne akce, vybaví se mi Three Days Grace nebo Green Day, neptejte se mě proč
Na první díl Temných vizí tudíž vybírám song Time of Dying právě od TDG . A když slyším chraplák frontmana kapely Adama Gontiera, hned si vzpomenu na Gabriela ^^

.


Fanoušci Tiny Salo oslavujte! Upírka se totiž dočká svého filmu.

9. června 2012 v 10:44 | Emily.L |  Novinky
Nu ano, je to tak. Pokud patří stejně jako já k zapřísáhlým fanouškům knih české autorky Petry Neomillnerové a ještě více milujete její sérii o upírce Tině Salo (jejíž šestý a závěrečný díl Tanec s carevnou by měl vyjít již v červenci tohoto roku), pak jistě jásáte - ano, Tina se dočká ztvárnění na filmovém plátně. Sice až v roce 2014, ale koho to zajímá, že... Tina ve filmu! Všechno to násilí, sex a nadávky, co v Petřiných knihách tak zbožňujeme, a co nám slibují, že zůstane i ve filmu...!

Více informací zde.