Posuď knihu podle obalu (2)

20. května 2012 v 8:00 | Emily.L |  Posuď knihu podle obalu
Nedělní meme z dílny Syki. Cílem je vybrat jednu libovolnou knihu, napsat její anotaci a zhodnotit obálku.

Název knihy: Výjimečná
Autor: Kristin Cashore

Anotace: Další pohnuté osudy statečné dívky Eony, adeptky dračí magie v zemi zasažené válkou. Po odhalení svého tajemství, které se trestá jedině smrtí, se ocitá na útěku před armádou uzurpátora Sethona, který se zmocnil násilím trůnu a za každou cenu hodlá uskutečnit svoje temné záměry.
Má-li v zemi opět zavládnout mír, musí Eona najít právoplatného císaře Kyga a magický černý foliant, aby mu pomohla získat zpátky trůn. Jako dračí oko se však sama stává hrozbou pro svůj lid, neboť nikdo neví, že nemá pod kontrolou svoji sílu. Zoufalá Eona je nakonec nucena uzavřít smlouvu s dávným nepřítelem, který může všechny vyhubit.
Napínavý a poučný závěr epického příběhu o tajemné magii, šermu a lásce uchvátí mladé i dospělé čtenáře svou syrovostí, náhlými dějovými zvraty, bohatou symbolikou a nádherným orientálním prostředím.

Můj názor: Obálka je prostě nádherná. Laděná do zelenkava, s květinovými ornamenty po stranách a dýkou, dominující celé obálce. V čepeli dýky se odráží část tváře dívky, praděpodobně Katsi. Tváři, totiž té části, kterou vidíme, dominuje zářivě modré oko, podle nějž můžou lidé Výjimečné poznat. A kdo se zadívá pozorněji, spatří mírně pozdvižený koutek úst v úsměvu, který jako by říkal - znám tajemství, o kterém ty nemáš ani tušení. Celá obálka je mimořádně povedená.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 P* P* | 22. května 2012 v 23:22 | Reagovat

mám tu čest prvního komentáře!
no, má drahá přítelkyně, nechtěj, abych ti připomínala onu krušnou cestu, která k získání této skvělé obálky vedla! :-D  nicméně souhlasím, je vážně nádherná.
a ANO, jsem to JÁ! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama