Květen 2012

Fall in love (3)

31. května 2012 v 10:00 | Emily.L |  Fall in love

Čtvrteční meme z dílny Stormy.
Co je v příspěvku nutností:
- Jméno autora
- Název knihy
- Pár, který mě v dané knize zaujal
- Typ lásky (zakázaná, osudová, nenaplňěná...)
- Proč jsem si tento pár vybrala
- Jaký mám na něj názor a jak bych se cítila na místě hlavní hrdinky

UPOZORNĚNÍ: Pro ty, co knihu ještě nečetli - následující článek by vám mohl naspoilerovat děj.


Autor:
Diana Wynne jonesová
Název knihy: Howlův pohyblivý zámek
Pár: Howl a Sofie
Typ lásky: pozvolná, komická
Proč jsem si tento pár vybrala: Protože to jejich hašteření se prostě zbožňuju
Můj názor: Kdykoliv si na ty dva vzpomenu, musím se smát. No uznejte, narcistický, zbabělý a nepořádný čaroděj, co se dá dohromady s chronicky čistotnou všetečkou, co do všeho strká nos a vyvolává samá nedorozumění? Vždyť to nejde dohromady, říkáte si. Ale jde, vážení, ačkoliv se ti dva se hádali kvůli každým maličkostem, Howl si neustále hrál na chudinku a Sofie ho peskovala jako malé dítě, a přesto se do sebe ti dva zamilovali a zůstali spolu. Myslím, že neznám komičtější ani oblíbenější pár.A jaký je váš názor na tenhle pár? Patří také mezi vaše oblíbené? Vaše názory mě zajímají :)

Bylo nebylo (2)

30. května 2012 v 10:00 | Emily.L |  Bylo nebylo

Meme z dílny Kath, původně čtvrteční, se u mě na blogu bude objevovat každou středu.

O co jde?
Vezmi knihu, kterou právě čteš, a napiš první větu.


Kniha: Divergence
Autor: Veronica RothV našem domě je jedno zrcadlo.

Zasoutěžte si u Vendey! Ale pozor, giveaway za chvíli končí, tak šup! :)

29. května 2012 v 21:00 | Emily.L
U Vendey právě probíhá při příležitosti 100 následovatelů blogu giveaway o zajímavé knihy, která však brzy končí, tak šup šup a skočte si zasoutěžit!


(Stačí kliknout na obrázek a ten vás na stránku automaticky přenese na stránku)

Recenze: Štvanice

29. května 2012 v 20:42 | Emily.L |  Recenze

Autorka: Patricia Briggs
Série: Alfa a Omega
Díl: První
Přeložila: Kateřina Niklová
České vydání: 304 stran, hardback
Nakladatelství: FANTOM Print, 2012


Česká anotace: Knihou Štvanice z nové série Alfa a Omega Patricia Briggs opět potěší milovníky vlkodlaků. A také všechny fanoušky předchozí mimořádně úspěšné řady knih s Mercy Thompsonovou v hlavní roli. Charles, hlavní hrdina Alfy a Omegy, je bratr Samuela, který je jedním z hlavních hrdinů série Mercy Thompsonová a taky syn Brana, alfy všech alfů.

Anna netušila, že vlkodlaci existují, dokud jedné noci nepřežila krutý útok… a nestala se jedním z nich. Po třech letech na poslední příčce hierarchie smečky se naučila klopit hlavu a nikdy, nikdy nevěřit dominantním vlkům. Pak ale do jejího života vstoupil Charles Cornick, zabiják a syn vůdce všech vlkodlaků v Severní Americe.
Charles tvrdí, že Anna je nejen jeho družka, nýbrž i vzácná a ceněná omega. A právě Annina vnitřní síla a konejšivá přítomnost se ukáží být neocenitelné, když se spolu s Charlesem vydá na lov vlkodlačího odpadlíka - tvora pod kontrolou magie tak temné, že by mohl ohrozit celou smečku.

Teaser Tuesday (3)

29. května 2012 v 10:00 | Emily.L |  Teaser Tuesday
Úterní meme pořádané Should Be Reading. O co jde?

- Popadni knihu, kterou momentálně čteš, otevři ji na náhodné straně a vypiš dvě teaserové věty odkudkoliv z této stránky. NEZAHRNUJ SPOILERY!! (neprozdraď nic důležitého z příběhu).
- Sdílej knihu i autora, aby si mohli ostatní účastníci TT přidat knihu do své to-read záložky.

,,Měl by na to bejt zákon. Stáhnout gatě na půl žerdi by měli mít povoleno jenom kořalové, co ho mají alespoň patnácticentimetrovýho."

...

,,U nás doma takhle s policií rozhodně nikdo nemluví."

TOP TÝDNE (3): Knihy z dětství

28. května 2012 v 16:32 | Emily.L |  Top týdne

Toto pondělní meme má na svědomí Luu. Cílem je uveřejnit topku něčeho, co souvisí s knihami.
Jak už jsem zmínila v minulém příspěvku do tohoto meme, začala jsem poněkud později než většina blogerů, tudíž jsem pozadu.
UFF! Tento týden je to snad poprvé, co jsem se při sestavování článku do tohohle meme nijak zvlášť nezapotila, koneckonců, knih z dětství je hodně, takže seznam mi šel jako po másle! Abyste věděli, co beru za dětsví - je to doba od narození až po věk 13-14 let, i když dnes jsem se zaměřila spíš na dobu od těch 6 či 7 let, kdy jsem už uměla jakž takž číst sama.
PS: Opět upozorňuji, že čísla jsou pouze pro orientaci a neznačí pořadí.

1. Nejoblíbenější pohádky - Disney (Walt Disney)
Myslím, že je to první kniha, kterou jsem kdy dostala a pamatuju si to. Byly mi 4 roky, dostala jsem ji od rodičů k narozeninám, a mám ji doteď. V té době jsem samo sebou ještě neuměla číst, a tak jsem po rodičích vyžadovala každovečerní předčítání. Bohužel, drazí rodičové mysleli, že mě tím uspí, já ale vždy usnula až po pohádce. Nejčastěji ne hned po jedné, obyčejně jsem totiž vyžadovala ještě minimálně jednu. Rodiče si se mnou opravdu užili srandy kopec, to vám povím...


2. Povídání o pejskovi a kočičce (Josef Čapek)
Touhle knihou mi máma zachránila život. Byli jsme totiž nakupovat v Brně v Olympii a normálně by nás s bratrem naši strčili do Dětského koutku, aby měli klid, ale ten ten den zrovna nefungoval, tak se s námi museli po těch nákupech tahat. A já se prostě rozhodla, že jim nedám pokoj, dokud mi nekoupí knížku, protože ty, co jsme měli doma, jsem už znala nazpaměť. Tak jsme zamířili do knihkupectví a já si vybrala Barbie na prázdninách. Ano, já vím, co si myslíte. Máma naštěstí řekla, že něco takového mi nekoupí, že když už knížku, tak pořádnou. A vybrala mi Povídání o pejskovi a kočičce. Dík, mami!

3. Bibi, milovnice zvířat (Zuzana Francková)
První knížka, kterou mi máma přinesla z knihovny, když jsem byla v 10 letech nemocná. A zbožňuju tu knížku doteď
4. Letopisy Narnie (C.S.Lewis)
Tady jde vidět, jaký má máma skvělý vkus, protože tu mi taky půjčila z knihovny ona, když jsem ještě byla malá. Knihu jsem četla ještě v tom starém tenoučkém paperbackovém vydání, které tak miluju, a které mám i doma.


5. Harry Potter (J.K.Rowling)
Vánoce, rok 2004. To mi bylo 10, naši se rozhodli, že už zvládnu i "náročnou" četbu, a tak mě pod stromečkem čekal první díl. Mám ho zrovna v tomhle prvním vydání, ve kterém se, pokud vím, už moc sehnat nedá, leda v antikvaritátech, a ze všech dílů je nejošoupanější. Co na to říct, tahala jsem ho s sebou prostě všude.

6. Čaroslečna (Terence Blacker)
Čaroslečnu jsem prostě zbožňovala. Do dvou týdnů jsem přelouskala všechny díly, což byl u mě tehdy obrovský úspěch. Taky jsem takovou fajn učitelku, co umí kouzlit a nosí v rukávu krysu, chtěla. Vlastně, abych byla upřímná, bych takovou učitelku chtěla i teď, u nás na gymplu by se šikla

7. Pohádky (Hans Christian Andersen)
Jedna z knížek, co jsem dostala k 8. narozeninám, spolu s Pohádkami bratří Grimmů, které zmíním níže. Tyhle pohádky v sobě mají pořád to stejné kouzlo, jaké měli, když jsem je četla poprvé, i když teď více vnímám to, jak jsou smutné.8. Nejkrásnější pohádky bratří Grimmů
Tak tyhle pohádky mě děsily, děsí, a děsit nejspíš vždycky budou. Ale vážně, dávat dětem číst, kterak si jedna Popelčina sestra uřízla kus paty, aby nacpala patu do střevíce, a že ta druhá si pro změnu uřízla palec, a ještě to hezky ilustrovat se spoustou krve? Ne, díky, tohle svým dětem číst opravdu nebudu.

9. Klukům vstup zakázám (Thomas Brezina)
Miluju tuhle sérii, miluju! Ano, pořád Tak pardón, ale mít nevlastní sestru (vždycky jsem chtěla sestru), se kterou bych vlastnila čarodějnický dům, kam bych chodila čarovat? No kdo by si tohle nepřál?! Taky mi z první knihy téhle série něco silně utkvělo v paměti. Dvě holky-čarodějky se připravovaly na první čarodějnickou zkoušku - měly se naučit snad tucet tlustých bichlí kouzel nazpaměť, ale ony místo toho našly kouzlo, díky kterému si všechno bez námahy zapamatovaly! Na tohle si vždycky vzpomenu před nějakou písemkou, protože takové kouzlo by se mi taky dost hodilo

10. Tajná sedma (Enid Blytonová)
Z Tajné sedmy jsem přelouskala všechny díly během pár týdnů a pak jsem si zoufala, protože jsem chtěla taky založit takový detektivní kroužek, jenže jsem neměla kůlnu a nikdo se k tomu stejně neměl. V dětsvtí jsem milovala takovéhle detektivní příběhy, kromě knih jsem i sledovala seriály jako byl Columbo nebo To je vražda, napsala, o to podivnější je, že mě nebaví teď. Sem tam něco přelouskám, ale pravé detektivky, to není nic pro mě. Kdo ví, možná jsem si to vyčerpala už v dětsví...A jaké knihy jste v dětství četli vy?

2012 - I will survive!

27. května 2012 v 17:51 | Emily.L

Tento roční speciál pořádá Mish@. Odehrává se v rozmezí od 1. 1. 2012 do 21. 12. 2012. Ano, čtete správně, tento speciál končí v den, kdy se má odehrát údajný konec světa! A Mish@ se nás rozhodla zachránit. Jak že? "Musíme" přečíst minimálně 5 knih o dystopii, abychom měli slespoň 50% šanci na přežití. V seznamu pak zveřejníme knihu i jejího autora a napíšeme, co nás kniha naučila.
A to není všechno. Kromě toho, že máme šanci zachránit si kejhák, je to zároveň soutěž o skvělé ceny. To zní docela fajn, co? Tak hurá do toho!

Více o této challenge se dozvíze zde.

1. Hunger Games - Vražedná pomsta - Suzanne Collins
Co mě tato kniha naučila? - Že lidé umí být nepřekonatelně krutí a že někdy nemůžete věřit ani těm, o kterých si myslíte, že je znáte. Takže se musíte sakra umět spolehnout jen sami na sebe! Protože to situace někdy vyžaduje...

2. Hostitel - Stephenie Meyerová
Co mě tato kniha naučila? - Že i z přítele se může vyklubat tvůj nepřítel, a že tvůj nepřítel se může stát tvým přítelem.

3. Les rukou a zubů - Carrie Ryan
Co mě tato kniha naučila? - Že každá cesta někde končí, člověk jen musí vytrvat a jít si za svým.

4. Divergence - Veronica Roth
Co mě tato kniha naučila? - Že člověk není jen takový či makový, a že jsme všichni Divergentní.

5. Vlny zmítané smrtí - Carrie Ryan
Co mě kniha naučila? - Že se lesů i oceánů bojím oprávněně, a že dělám správně, když ctím pravidla, pokud mi při jejich porušení může jít o život. A že chtít si udělat ze zombieho domácího mazlíčka není dobrý nápad.

Zpěvavé léto je tady!

27. května 2012 v 17:26 | Emily.L
Léto se blíží! Což je fakt, který snad nemusím nikomu připomínat, protože to napětí z očekávání posledního školního dne a tudíž i oficiálního zahájení dvou slastných měsíců plného slunce a nicnedělání, je takřka hmatatelné ve vzduchu. A s létem přichází i spousta času. A taky nová knižní challenge od Syki.

Podstatou této knižní výzvy je přečíst od začátku června do konce srpna co nejvíce knih (i když co nejvéce je poněkud skeptické - strop této challenge je 35 knih) a spolu s ohodnocením zveřejnit i odkaz na písničku, kterou jste při čtení poslouchali, nebo která nejlépe vyjadřuje vaše pocity z knihy.

Více o této knižní výzvě se dozvíte zde.

Já si dala za výzvu sýkoru uhleníčka, tedy 30 knih. Původně jsem si chtěla dát za cíl těch 35 knih, ale pak jsem si řekla, že se nebudu přepínat. Haha. Musím totiž za léto přečíst nějakých 15 knih z povinné četby do školy a navíc, přiznám se bez mučení - většinu letních dopoledne trávím válením se v posteli. Ať už s knihou, nebo bez ní, takže myslím, že ona to pro mě až taková výzva nebude. Inu, uvidíme.
A teď ještě něco k organizaci. Kromě toho, že vás má tento článek seznámit, co že to to Zpěvavé léto je, se v něm budou objevovat knihy, které jsem v rámci této challenge přečetla. Vždy pořadové číslo knihy, její název a k ní i odkaz na recenzi a samotné zhodnocení této knihy v rámci challenge

1. Divergence - Hodnocení // Recenze
2. Polibek pro Annu - Hodnocení // Recenze
3. Temné vize: Odhalení - Hodnocení // Recenze
4. Temné vize: Posedlost - Hodnocení // Recenze
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.

Posuď knihu podle obalu (3)

27. května 2012 v 10:08 | Emily.L |  Posuď knihu podle obalu
Nedělní meme z dílny Syki. Cílem je vybrat jednu libovolnou knihu, napsat její anotaci a zhodnotit obálku.

Název knihy: Eona - Poslední dračí oko
Autor: Alison Goodmanová
Anotace: Další pohnuté osudy statečné dívky Eony, adeptky dračí magie v zemi zasažené válkou. Po odhalení svého tajemství, které se trestá jedině smrtí, se ocitá na útěku před armádou uzurpátora Sethona, který se zmocnil násilím trůnu a za každou cenu hodlá uskutečnit svoje temné záměry.
Má-li v zemi opět zavládnout mír, musí Eona najít právoplatného císaře Kyga a magický černý foliant, aby mu pomohla získat zpátky trůn. Jako dračí oko se však sama stává hrozbou pro svůj lid, neboť nikdo neví, že nemá pod kontrolou svoji sílu. Zoufalá Eona je nakonec nucena uzavřít smlouvu s dávným nepřítelem, který může všechny vyhubit.
Napínavý a poučný závěr epického příběhu o tajemné magii, šermu a lásce uchvátí mladé i dospělé čtenáře svou syrovostí, náhlými dějovými zvraty, bohatou symbolikou a nádherným orientálním prostředím.


Můj názor: Na obálkou se dle mého musí každý zastavit. Uprostřed ní stojí dívka - Eona - v červeném oblečení a s meči v obou rukách. Vlasy jí vlají ve větru - jak dramatické! Nejlepší však není na obálce samotná hrdinka (i když i ta je skvělá), ale to, co nám sama obálka říká. Eona stojí na bojišti, proti ní se řítí armáda a ona je ozbrojená jen svými meči, ale její výraz na tváři, kterou má otočenou směrem ke čtenáři, říká, že se nebojí a je sebejistá. Za ní vidíme Zrcadlového draka, který má sice hlavu otočenou také k nám, ale na opačnou stranu, než Eona, což dává vzniknout krásnému protikladu. Oči draka jsou neprostupné, ale...počkat, on se usmívá? No jen se podívejte na tu tlamu, nevidíte na ní ten úsměv? Jako by si drak myslel, že to je všechno jen hra. Teď už se nikdo nediví, že je Eona tak sebejistá, když má za sebou draka! Ale bude v knize sebejistá stejně, jako na obálce? Kdo ví, to se dozvíme, až si ji přečteme, nicméně sama obálka je oporavdu hodně povedená a už jen proto stojí za to, mít ji doma.

On My Wishlist (2)

26. května 2012 v 11:17 | Emily.L |  On My Wishlist

Týdenní meme z dílny Book Chick City. Cílem je každou sobotu uveřejnit knihy, které byste si přáli mít doma. Může jít o knihy, které právě vychází, vyšly nebo teprve vyjdou.

Železný král - Julie Kagawa, Knižní klub // Na půl cesty do hrobu - Jeaniene Frost, Fantom Print