Duben 2012

Recenze: Erebos - Hra, která zabíjí!

2. dubna 2012 v 19:06 | Emily.L |  Recenze

Erebos - Hra, která zabíjí!
Autorka: Ursula Poznanski
Originál: Erebos
Přeložila: Karolína Koukalová
České vydání: 320 stran, paperback
Nakladatelství: Fragment, 2011

Nick Dunmore by rád zjistil, proč se jeho kamarádi a spolužáci začínají chovat tak divně. Do školy chodí buďto přepadlí a nevyspalí, nebo vůbec. A ti, kteří se do školy přeci jen dostaví, postávají v hloučcích a cosi si tajuplně špitají. Je jasné, že sdílí tajemství, o kterém nikomu nechtějí nic říct. Nechtějí, nebo nemůžou? Brzy Nick zjistí, že důvodem tohoto prapodivného chování je malý hranatý balíček, putující po jeho škole, a ačkoliv by Nick velmi rád věděl, co se v tomto balíčku skrývá, k jemu samotnému ještě žádný nedoputoval.
A pak se najednou i jemu dostane do rukou předmět toho všeho - není to však nic jiného než DVD s nápisem EREBOS. Erebos je hra, a má opravdu zvláštní pravidla. Nesmíte o ní nikde mluvit ani šířit informace o ní po internetu, a dokonce vás při hraní nesmí nikdo vidět. A pokud vaše postava zemře, hra tím pro vás končí. To však není ani zdaleka to nejhorší - hra s vámi komunikuje jako by opravdu žila a žlutooký posel o vás všechno ví a chce po vás, abyste plnili nejpodivnější úkoly - v reálném světě.
Po prvotním nadšení Nicka přepadnou pochybnosti - je jasné, že tu něco nehraje a události dějící se kolem hry ukazují na cosi strašlivého. Jenže to už sám zjistí, že se stal závislým, a že opustit svět Erebosu nebude tak snadné, jak se zdá, ačkoliv má každý hráč možnost kdykoliv hru ukončit.

Kdo jsem?

2. dubna 2012 v 18:48 | Emily.L |  Kdo je Emily.L?
Inu dobrá, tohle bude pravděpodobně jediný článek v rubrice, a proto se řádně rozepíšu - ne proto, že by si to snad někdo z vás někdy přečetl, ale abych mohla být spokojená sama se sebou, že jsem toho tolik napsala!
Takže, kdo je Emily.L? To zjistíte v celém článku.